Strona głównaAktualnościW maju mają ruszyć populacyjne szczepienia w powiecie bocheńskim

W maju mają ruszyć populacyjne szczepienia w powiecie bocheńskim

Wersja do druku
szczepienie
30 kwietnia 2021r.

Trwają przygotowania do uruchomienia dwóch punktów szczepień populacyjnych na Bocheńszczyźnie. Zaplanowano je w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie oraz w ZS nr 1 w Bochni. W środę Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował organizację pierwszego w punktów, odbiór drugiego (ze względu  na lokalizację  w szkole) zaplanowano po zakończeniu pisemnej części matur.

O tym, jak będzie wyglądało szczepienie na Bocheńszczyźnie ostatecznie zdecyduje NFZ. O tym kiedy ruszy, przesądzi  dostawa szczepionek.

Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby 600 osób. W każdym z nich przewidziano kilka gabinetów, w których będzie prowadzona  kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie.

Po szczepieniu każdy z pacjentów będzie musiał odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Informacje o uruchomieniu punktów będą zamieszczane na stronie internetowej  Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Przypominamy, że aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer  tel.  14 615 32 50, pod którymi także będzie można zarejestrować się na szczepienie.

Rejestracja będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.