Strona głównaAktualnościW dniu 23 grudnia 2017r odeszła od Nas darczyńca – Pani Julia Rataj.

W dniu 23 grudnia 2017r odeszła od Nas darczyńca – Pani Julia Rataj.

Wersja do druku
klepsydra_jr
29 grudnia 2017r.

Dyrekcja i pracownicy Szpitala Powiatowego w Bochni, pragną wspomnieć Jej ogromne serce, dobroć i pomoc jaką niosła przez swe pracowite życie dla drugich ludzi.

Pani Julia okazywała wsparcie dla różnych organizacji, wśród nich znalazł się również Szpital Powiatowy w Bochni. Pragnieniem zmarłej było udzielać wsparcia chorym, cierpiącym potrzebującym pomocy.

Poprzez dofinansowanie zakupu w latach 2005-2010 wysokiej klasy sprzętu medycznego w postaci :

  1. zestawu laparoskopowego ginekologiczno-chirurgicznego, który do dzisiaj służy w diagnostyce pacjentów (123 102,89zł),
  2. 2szt aparatów do radiologii (AGROSTAT PLUS aparat 531 453,28zł + Clisis 233 777,00 zł ; oraz przystosowania  pracowni rtg do ich użytkowania 51 469,53 zł.

 

Szpital mógł zyskać nowoczesny sprzęt, czego nie udałoby się zrobić bez wsparcia finansowego Pani Julii- Łączna pomoc finansowa dla Szpitala to około 940 tyś. zł.

Zakupiony sprzęt podniósł jakość świadczonych usług, skrócił czas wykonania badania. Znacząco poprawiły się parametry w zakresie diagnostyki obrazowej.

 

Brak jest słów wdzięczności za dar serca, za pomoc, serdeczność.

W ocenie zasług dla bocheńskiego Szpitala Pani Julia Rataj została  w 2007r odznaczona przez Ministra Zdrowia Zbigniewa Religę Odznaką Honorową „ Za zasługi dla ochrony Zdrowia” .

Z kolei postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej z dnia 7 września 2010r za osiągnięcia w działalności społecznej i charytatywnej wręczono Jej  Krzyż  Kawalerski orderu odrodzenia Polski.

 

Pani Julia była osobą ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi.

Była też wielką lokalną patriotką, zaangażowaną w sprawy społeczności lokalnej.

Żyła dla innych, z ogromną wiarą i chęcią życia pomimo wielu dolegliwości i starszego wieku.

Pogodna, uśmiechnięta, na zawsze pozostanie w naszej pamięci, sercu i modlitwie.

 

Zobacz całą galerię