Strona głównaAktualnościTysięczny poród w bocheńskim szpitalu.

Tysięczny poród w bocheńskim szpitalu.

ww2
17 grudnia 2015r.

W bocheńskim szpitalu odbył się tysięczny poród i na świat przyszła malutka Aleksandra. Gratulacje z tej okazji złożył Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, który przekazał szczęśliwiej mamie 1000 zł z przeznaczeniem na wyprawkę dla dziecka. Życzenia złożył także Dyrektor Szpitala.

Szczęśliwymi rodzicami są Urszula i Paweł Pilch z Lipnicy Murowanej. Mała Aleksandra otrzymała 10 punktów w skali APGAR, tuz po urodzeniu ważyła 3320 g i mierzyła 61cm. Gratulujemy i życzymy wiele zdrowia!

To już drugi rok z rzędu, kiedy bocheński szpital przekracza liczbę tysiąca porodów. W zeszłym roku odbyły się 1004 porody, natomiast w 2013- 894 porody. Liczby te jednoznacznie wskazują, iż nasza placówka zaczyna cieszyć się ugruntowaną pozycją. Oddział zapewnia Mamom komfortowe warunki pobytu w niewielkich salach wyposażonych w węzeł sanitarny (wc, prysznic), darmowy dostęp do internetu, telewizję oraz dostęp do telefonu stacjonarnego. W oddziale znajdują się trzy sale porodowe, przystosowane do porodów siłami natury, porodów w wodzie oraz porodów rodzinnych.