Strona głównaAktualnościSzpitalem w Bochni będzie kierował Jarosław Kycia

Szpitalem w Bochni będzie kierował Jarosław Kycia

02 sierpnia 2019r.

Jarosław Kycia został ponownie wybrany na dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni.  Decyzja w tej sprawie zapadła we wtorek podczas przesłuchań konkursowych. Wzięły w nich udział trzy osoby, z sześciu, które zgłosiły się do konkursu. Dotychczasowy dyrektor okazał się najlepszy.

– Wykazał się nie tylko największym doświadczeniem wśród kandydatów, których komisja przesłuchiwała, ale też największą wiedzą, jeśli chodzi o kierowanie jednostkami – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Decyzja komisji konkursowej była jednogłośna podobnie zresztą, jak decyzja Zarządu Powiatu Bocheńskiego, który kandydaturę zaakceptował.

Jarosław Kycia ma 39 lata, jest prawnikiem i ekonomistą, z bocheńskim szpitalem jest związany od 2012 roku. Nowa kadencja dyrektora potrwa 6 lat.

Rozstrzygnięty konkurs jest drugim ogłoszonym w tym roku. Poprzedni wygrał Wojciech Szafrański, ale ostatecznie Zarząd Powiatu nie zdecydował się na powierzenie mu funkcji dyrektora. Konieczne było ogłoszenie nowego konkursu.

Uchwała powołująca na stanowisko dyrektora Jarosława Kycię, ma być podjęta w najbliższych kilkunastu dniach, pod warunkiem braku odwołań przez pozostałych kandydatów.