Strona głównaAktualnościRozpoczęło się szczepienie nauczycieli

Rozpoczęło się szczepienie nauczycieli

Wersja do druku
DSC_0064
22 lutego 2021r.

W szpitalu powiatowym w Bochni dziś zaszczepiono ponad 180 nauczycieli w przeciągu 4,5 godziny. Były drobne problemy techniczne, m.in. nie zadziałał przyjęty system rejestracji, który miał zaciągać dane szczepionych nauczycieli. Sytuacja została już opanowana. Na wtorek zaplanowano kolejne szczepienia, tym razem już w mniejszych ilościach, w dłuższych odstępach czasu.

– Za te problemy, bardzo przepraszamy zwłaszcza te osoby, które na swoją kolej musiały poczekać nieco dłużej. Od jutra jest wydłużony czas pomiędzy zarejestrowanymi osobami więc szczepienia powinny przebiegać dużo sprawniej, co najważniejsze bez opóźnień – mówi Beata Abrowska, koordynująca szczepienia przeciwko COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Jutro w bocheńskim szpitalu przewidziano jeszcze zaszczepienie 60 osób, w środę kolejne 60.

W połowie tygodnia, najprawdopodobniej w środę popołudniu, zostaną udostępnione kolejne listy. W planach na przyszły tydzień (wtorek, środa, czwartek) jest szczepienie także 300 osób, po 100 dziennie. Szczepienia będą prowadzone  na dwóch stanowiskach.

Pierwszeństwo będą mieć nauczyciele nauczania początkowego, którzy już prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach a także nauczyciele z przedszkoli.