Strona głównaAktualnościRezonans w bocheńskim szpitalu na początku przyszłego roku

Rezonans w bocheńskim szpitalu na początku przyszłego roku

rezonans2
13 grudnia 2019r.

W Szpitalu Powiatowym w Bochni trwają prace remontowe w pomieszczeniach, gdzie  już niebawem powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Jej uruchomienie to efekt starań Adama Korty starosty bocheńskiego i Jarosława Kyci, dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni.

-Cieszę się, że mieszkańcy powiatu bocheńskiego będą mogli wykonywać rezonans na miejscu, wszyscy wiemy, że szybka diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób – mówi starosta Adam Korta.

Pracownia będzie się mieściła pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Będzie jednym z elementów Centrum Diagnostyki Obrazowej.

-W sumie mamy do zagospodarowania około 1000 metrów kwadratowych, Pracownia Rezonansu powstanie obok  Pracowni Tomografii. W przyszłości w to miejsce przeniesiemy także Pracownię RTG i USG. Chodzi o to, aby wszystkie usługi związane wykonywaniem badań obrazowych mogły być kompleksowo realizowane w jednym miejscu – mówi Jarosław Kycia.