Strona głównaAktualnościPożegnanie Pana mgr Waldemara Klasy

Pożegnanie Pana mgr Waldemara Klasy

29 czerwca 2020r.

26 czerwca 2020 roku nastąpiło uroczyste pożegnanie Pana mgr Waldemara Klasy – długoletniego pracownika  naszego szpitala.

Swoją działalność w służbie zdrowia rozpoczął 15.09.1972 r., kiedy to na wniosek Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Bochni został powołany na stanowisko Zastępcy Kierownika Wydziału Zdrowia w celu pomocy przy organizowaniu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bochni.

Następnie 01.10.1972 r. (tj. z dniem rozpoczęcia działalności szpitala) Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Bochni powołało Pana mgr Waldemara Klasę na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. administracyjnych i ekonomicznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bochni.

01.11.1990 r. Wojewoda Tarnowski powierzył Panu mgr Waldemarowi Klasie pełnienie obowiązków Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bochni na czas rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Funkcję tą pełnił do 30.09.1993 r. a następnie kontynuował pracę na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych.

W roku 2001 Panu mgr Waldemarowi Klasie powierzono stanowisko Asystenta Kierownika Zakładu. Również w roku 2001 na wniosek Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni uzyskał poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową/ państwową.

Pan mgr Waldemar Klasa przez długie lata zajmował się aktualizowaniem planów obronnych i obrony cywilnej, prowadzeniem magazynów rezerw terenowych. Opracowywał również plany ewakuacji szpitala.

W sprawach związanych z obroną cywilną współpracował zarówno ze Starostwem Powiatowym, Wojskową Komendą Uzupełnień, Powiatową Komendą Straży Pożarnej, Miejskim Inspektoratem Obrony Cywilnej i Małopolskim Urzędem Wojewódzkim.

Po przejściu na emeryturę w maju 2006 roku cały czas kontynuował współpracę ze szpitalem tworząc tym samym historię tutejszej placówki od początków jej działalności.

Jego zaangażowanie, sumienność, profesjonalizm i ogromna wiedza powinny stać się wzorem do naśladowania.

Dziękujemy za to, że mogliśmy współpracować nie tylko z profesjonalistą, ale przede wszystkim ze wspaniałym człowiekiem

Dyrekcja i Pracownicy Szpitala