Strona głównaAktualnościPoprawią jakość i bezpieczeństwo pacjenta

Poprawią jakość i bezpieczeństwo pacjenta

opr4-IMG_2930
05 grudnia 2016r.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia znalazł się w składzie zespołu ministra zdrowia pracującego nad projektem ustawy o jakości  i bezpieczeństwie pacjenta. Zadaniem ekspertów i przedstawicieli rządu jest wypracowanie rozwiązań mających na celu realne wzmocnienie pozycji pacjenta w ochronie zdrowia w Polsce.

W ministerstwie zdrowia trwają prace mające na celu stworzenie nowej ustawy zapewniającej pacjentom korzystającym z placówek ochrony zdrowia najwyższy poziom jakości świadczonych im usług, a także bezpieczeństwa. Ustawa ma też uporządkować na nowo kwestie przyznawania szpitalom certyfikatów jakości i oceny jakości pracy w placówkach, a także raportowania zdarzeń niepożądanych, czyli zdarzeń niekorzystnych dla pacjenta, których można uniknąć . W zespole, obok wiceministrów zdrowia, ekspertów Centrum Monitorowania Jakości w ochronie Zdrowia, znaleźli się także dyrektorzy szpitali. – Cieszę się ,że jako jedyny dyrektor szpitala powiatowego mogę pracować w zespole, który podejmuje się realizacji tak unikalnego zadania. Zaproszenie od ministra zdrowia traktuje jako wyraz uznania dla pracowników szpitala w Bochni, którzy są niezwykle zaangażowani w podnoszenie jakości świadczeń zdrowotnych wykonywanych w naszym szpitalu. Aktualnie, bocheńska placówka posiada Certyfikat Akredytacyjny dla lecznictwa szpitalnego, Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego, Certyfikat ISO  9001:2008, Certyfikat ISO 14001:2004, Szpital Przyjazny Dziecku.