Strona głównaAktualnościPokazy dla małych pacjentów z bocheńskiego szpitala

Pokazy dla małych pacjentów z bocheńskiego szpitala

Wersja do druku
cogiteon 1
16 listopada 2018r.

Przedstawiciele Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon przygotowali pokaz dla pacjentów oddziału dziecięcego bocheńskiego szpitala. W godzinnych zajęciach, które odbyły się 26 października, uczestniczyło kilkanaścioro dzieci hospitalizowanych w naszej placówce.
Dzieci, wraz z towarzyszącymi im rodzicami, brały udział w eksperymentach wykorzystujących zagadnienia związane z powietrzem. Animatorzy w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniali zagadnienia z zakresu fizyki i chemii wykorzystując przy tym różnorodne rekwizyty.

– Zabawa była świetna, i co najważniejsze, pozwoliła naszym małym pacjentom, choć na chwilę zapomnieć o chorobie – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego powstałą w grudniu 2017 roku. Celem działalności centrum jest realizacja zadań własnych Województwa Małopolskiego w zakresie działalności kulturalnej.

Bocheński szpital był jednym z wielu, które odwiedzili w ostatnim czasie animatorzy MCN Cogiteon. Za trzy tygodnie animatorzy rozpoczną podróż po całej Małopolsce. Chcą odwiedzić wszystkie gminy, prezentując specjalnie przygotowaną w tym celu wystawę mobilną, również poświęconą tematyce powietrza.

Siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon powstanie w Krakowie przy Alei gen. T. Bora-Komorowskiego w 2022 roku.

W planach jest nie tylko nowoczesna i interaktywna ekspozycja stała, przestrzeń wystaw czasowych, ale też specjalistyczne laboratoria i sale do pokazów naukowych.cogiteon 1 cogiteon 2