Strona głównaAktualnościPodpisano umowę na dofinansowanie remontu SOR

Podpisano umowę na dofinansowanie remontu SOR

SOR 1
15 czerwca 2018r.

4,6 mln złotych otrzyma Szpital Powiatowy w Bochni na modernizację SOR. Dziś (15 czerwca) Jarosław Kycia, dyrektor lecznicy, a także Ludwik Węgrzyn, starosta powiatu bocheńskiego podpisali z Józefą Szczurek –Żelazko wiceministrem zdrowia umowę na dofinansowanie tego zadania.

Remont pochłonie 5,5 mln zł. Brakujące fundusze szpital dołoży z własnej kasy. Prace ruszą  jeszcze w czerwcu.

– Inwestycja obejmie rozbudowę oddziału. Zyskamy dodatkową przestrzeń do pracy. Po remoncie zamiast jednego łóżka monitorowanego wstępnej intensywnej terapii będą trzy – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To jeszcze nie wszystko. Powstanie jeden triaż, z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia. Zdecydowanie ograniczy to kolejki, bo zwiększy się przepustowość oddziału. Będą też wygodne boksy, w których pacjenci będą mogli oczekiwać na przyjęcie.

W  ramach inwestycji  oddział  zostanie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Trafią tu między innymi: nowej generacji respiratory stacjonarne, zestawy do torakotomii, urządzenia do dializ w terapii nerko zastępczej.

Remont potrwa rok. Dyrekcja szpitala przekonuje, że inwestycja nie wpłynie na pracę SOR. Pacjenci będą przyjmowani bez przerwy. Prace budowlane będą tak prowadzone, by zminimalizować wszelkie uciążliwości.

– Remont oddziału ratunkowego to kolejny ważny projekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, bo to właśnie tam trafiają osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

SOR w  Bochni  codziennie obsługuje około 80 pacjentów.