Strona głównaAktualnościOgraniczenia w pracy SOR w Bochni

Ograniczenia w pracy SOR w Bochni

covid-19-4922384_1920
17 marca 2020r.

Od godziny 15.00 –  17 marca 2020 roku SOR w Bochni będzie pracował w okrojonym składzie personelu medycznego. Oznacza to, że będą  przyjmowani tylko pacjenci w najpoważniejszych stanach, pozostali będą kierowani na inne oddziały ratunkowe w regionie.

Ma to związek z  uzyskaniem pozytywnego wyniku badania na obecność koronawirusa u pacjenta, który był hospitalizowany na oddziale ratunkowym w Bochni z 11 na 12 marca 2020 roku.

Mężczyzna zgłosił się z biegunką, z wywiadu z nim przeprowadzonego nie wynikało, że miał kontakt z osobami zarażonymi.

Zgodnie z procedurami personel SOR oraz pacjenci, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym mężczyzną zostaną objęci kwarantanną.

Decyzja w sprawie ograniczonej pracy SOR będzie obowiązywała do niedzieli 22 marca 2020 roku. W poniedziałek, zapadną nowe ustalenia odnośnie funkcjonowania SOR w kolejnych dniach.