Strona głównaAktualnościOdnowioną kaplicę poświęci biskup Andrzej Jeż

Odnowioną kaplicę poświęci biskup Andrzej Jeż

nor
22 maja 2019r.

Jest nowy ołtarz, ławki i piękne witraże. Kaplica w Szpitalu Powiatowym w Bochni przeszła gruntowny remont. Uroczyste otwarcie i poświęcenie zaplanowano na godz. 16 – 28 maja (wtorek). Uroczystościom, na które zapraszamy pacjentów i pracowników lecznicy, będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.
Nowej kaplicy patronować będą Matka Boża Bocheńska oraz bł. Marta Wiecka. Obrazy z wizerunkami obu ozdobią kaplicę. Przy ołtarzu będą też relikwie bł. Marty Wieckiej, która jest również patronką bocheńskiego szpitala.
Nowością w kaplicy będą piękne witraże.
– Będzie ich sześć. Każdy z nich przedstawia świętych lub błogosławionych, którzy poprzez swoje życie nieśli pomoc cierpiącym. To św. Łukasz, św. Józef Oblubieniec, św. Kamil, św. Rita, bł. Hanna Chrzanowska i św. Jan Boży – wylicza ks. Dariusz Bugajski, kapelan szpitala w Bochni.
Warto dodać, że kaplicę udało się odnowić dzięki ogromnemu zaangażowaniu osób świeckich i duchownych. Oprócz ołtarza i witraży w kaplicy są także nowe ławki, i zakrystia. Nowy jest też piękny obraz bł. Marty Wieckiej, a i wizerunek Matki Bożej Bocheńskie oraz Jezusa Miłosiernego przeszły renowację.
Wszystkie prace wykonane w kaplicy zostały pokryte z funduszy przekazywanych przez darczyńców.

W najbliższych miesiącach kaplica wzbogaci się o drogę krzyżową w formie obrazów.

Remont kaplicy trwał od czerwca ub. roku. Na jego przeprowadzenie zdecydowano się przy okazji zlokalizowanego w tej części szpitala remontu i rozbudowy oddziału intensywnej terapii. Na czas przebudowy kaplicę przeniesiono do pomieszczenia na oddziale opiekuńczo-leczniczym. Niewielki pokój, na potrzeby kaplicy, oddali lekarze z tego oddziału.

Dekret