Strona głównaAktualnościOddział dziecięcy przyjmuje małych pacjentów

Oddział dziecięcy przyjmuje małych pacjentów

dzieciecy 2
01 czerwca 2020r.

Oddział dziecięcy bocheńskiego szpitala wrócił już do pracy w pełnym wymiarze. Przez koronawirusa część łóżek była chwilowo wyłączona. W tej chwili mali pacjenci mają już do dyspozycji wszystkie stanowiska i profesjonalną opiekę medyczną.
Obecnie na oddziale, który zgodnie z wytycznymi został zdezynfekowany i przygotowany, przebywa kilkoro małych pacjentów.
Mają oni do dyspozycji sale jedno- lub dwuosobowe. Maluchom mogą towarzyszyć rodzice. Oddział wyposażony jest w wygodne fotele do spania dla opiekunów małych pacjentów. Aby umilić dzieciom pobyt w szpitalu, na ścianach korytarza znajdują się obrazki ulubionych bohaterów bajek.

Warto podkreślić, że nad hospitalizacją pacjentów oddziału dziecięcego czuwa zespół lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych pielęgniarek. To wszystko sprawia, że mali pacjenci w tym trudnym czasie choroby, czują się tam prawie jak w domu.