Strona głównaAktualnościNowy punkt wymazowy w bocheńskim szpitalu

Nowy punkt wymazowy w bocheńskim szpitalu

08 września 2020r.

Od kilku dni w budynku obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bochni  działa punkt, w którym pobierane  są wymazy do badań na obecność  koronawirusa. Jest on czynny przez wszystkie dni tygodnia.  Wymazy pobierane są tu od osób przebywających  na kwarantannie (od 8.00 do 12.30)  lub w izolacji domowej (16.00 do 18.00). Badania wykonywane są także osobom, które  są przyjmowane  do  SOR, ale też do szpitala na planowy zabieg.

– Materiał do badania pobierany jest z dwóch jam nosowo-gardłowych.  Daje to gwarancję dużo  wiarygodniejszego wyniku, od tego  uzyskiwanego z materiału pobieranego z gardła – mówi Bartłomiej  Czyż, oddziałowy SOR w Bochni.

Każde badanie jest kodowane. Pacjent  posługując się tym kodem kreskowym i dodatkowo np. nr PESEL może  sam sprawdzić sobie wynik badania na stronie laboratorium. Wynik badania można też odebrać w Punkcie Ruchu Chorych  w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Informacje na temat badań można uzyskać pod nr tel.  662 021 204 lub 14 61 53 400.