Strona głównaAktualnościNowoczesna karetka dla Szpitala w Bochni

Nowoczesna karetka dla Szpitala w Bochni

IMG_1906
27 stycznia 2017r.

Decyzją Wojewody Małopolskiego Szpital Powiatowy w Bochni wzbogacił się o kolejny nowoczesny ambulans. Karetka służyć będzie mieszkańcom powiatu bocheńskiego.

Nowa Karetka – to Mercedes Sprinter 319 z silnikiem Diesla 3.0 oraz automatyczną skrzynią biegów. Ambulans posiada nowoczesne  wyposażenie, w tym defibrylator LIFEPACK 15   z modułem teletransmisji EKG do pracowni Hemodynamiki w przypadku podejrzenia zawału serca i innych ostrych stanów kardiologicznych, a także urządzenie do uciskania klatki piersiowej LUCAS, które automatycznie wykonuje masaż serca, w przypadku zatrzymania jego pracy.

Zakup sfinansowano z budżetu Wojewody Małopolskiego, a sprzęt medyczny z budżetu powiatu.

– Dziękuję Wojewodzie Małopolskiego, który pochodząc z naszego tereny doskonale rozumie potrzeby systemu ratownictwa medycznego i zdecydował o przekazaniu Szpitalowi tego nowoczesnego ambulansu, a także panu Staroście za przekazanie brakujących środków na sprzęt medyczny. Karetka służyć będzie mieszkańcom całego powiatu bocheńskiego – podkreślił  dyrektor Szpitala w Bochni Jarosław Kycia.

Uroczystego przekazania ambulansu dokonał Wojewoda Małopolski Józef Pilch oraz Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, a także Wicestarosta Józef Mroczek.

W uroczystości wzięli udział także m.in. Bernadetta Gąsiorek – Przewodnicząca Rady Powiatu.

Wojewoda Małopolski Józef Pilch podziękował ratownikom medycznym oraz lekarzom i pielęgniarkom systemu ratownictwa z rejonu bocheńskiego za udział w zabezpieczeniu

Światowych Dni Młodzieży, w tym w szczególności za  działania medyczne w czasie uroczystości w Brzegach k. Wieliczki, gdzie przeprowadzili oni kilkadziesiąt interwencji medycznych.

Każdego roku, zespoły ratownictwa medycznego w powiecie bocheńskim przeprowadzają ponad 7 tys. interwencji. Do większości sytuacji zagrożenia życia i zdrowia dochodzi w domach pacjentów. Ratownicy medyczni pomagają ofiarom blisko 400 wypadków drogowych.

Pierwsza oficjalna wizyta Wojewody Małopolskiego w bocheńskim Szpitalu była okazją do odwiedzenia przez Józefa Pilcha oddziałów Szpitalnych, w tym ginekologii i położnictwa, neonatologii.

Wojewoda Małopolski pozytywnie ocenił działalność bocheńskiego Szpitala, szczególności w kontekście planowanej reformy ochrony zdrowia i stworzenia sieci szpitali.