Strona głównaAktualnościNowe wejście do punku opieki całodobowej

Nowe wejście do punku opieki całodobowej

28 grudnia 2018r.

Zakończyły się prace przy przebudowie wejścia do punku opieki całodobowej bocheńskiego szpitala. Teraz bez problemu dostaną się tam osoby poruszające się na wózkach, a także matki z małymi dziećmi.

W ramach inwestycji, która pochłonęła około 100 tys. zł przebudowano mocno zniszczone schody zewnętrzne. W tej chwili są one wyłożone estetycznym kamieniem.  Obok wejścia powstał także wygodny podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale także matek z małymi dziećmi.

– Jeszcze do niedawna  osoby poruszające się na wózkach, aby dostać się do  lekarza z opieki całodobowej musiały wejść do budynku głównego szpitala i przejechać kilkadziesiąt metrów między innymi przez Poradnię Chirurgiczną. Teraz  mogą wejść bezpośrednio  do punktu – mówi Jarosław Kycia, dyrektor SP ZOZ w Bochni.

W ramach inwestycji poszerzono i wymieniono także drzwi prowadzące do punktu. Inwestycja uzyskała dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.