Strona głównaAktualnościLek. med. Katarzyna Zych przechodzi na emeryturę

Lek. med. Katarzyna Zych przechodzi na emeryturę

Wersja do druku
dav
30 maja 2019r.

Były kwiaty, życzenia i tort. Z naszym szpitalem pożegnała się lek. med. Katarzyna Zych, ordynator oddziału noworodków, która po przepracowaniu 35 lat, przeszła na emeryturę. W uroczystym pożegnaniu zorganizowanym przez dyrektora Jarosława Kycię wziął udział starosta Adam Korta, a także lekarze kierujący oddziałami szpitala w Bochni.
-Dziękujemy za pracę, serce włożone w to, co pani robiła i życzymy odpoczynku na emeryturze – mówił Jarosław Kycia, dyrektor szpitala. Do podziękowań przyłączył się starosta Adam Korta.

– Pani zaangażowanie, fachowość, pełne zrozumienia indywidualne podejście do małego pacjenta oraz pasja z jaką wykonywała Pani swoją pracę stanowią wzór dla innych lekarzy. Dziękując z całego serca w imieniu wszystkich mieszkańców Powiatu Bocheńskiego, życzę optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym -mówił Adam Korta.
Pani doktor każdemu z uczestników spotkania wręczyła symboliczny prezent – kalendarium dziejów Bochni.

Lek med. Katarzyna Zych ukończyła Akademię Medyczną im. M. Kopernika w Krakowie. Z bocheńskim szpitalem związana jest od 1984 r. Pracowała w Poradni Dziecięcej Przychodni Rejonowej, Poradni Hepatologicznej, Oddziale Pediatrycznym. A po uzyskaniu specjalizacji w zakresie neonatologii na Oddziale Noworodków. Od 1992 roku była zastępcą Ordynatora Oddziału Noworodków, a od 2000 r. do tej pory Ordynatorem tego oddziału. W latach 2000-2003 pełniła obowiązki zastępcy dyrektora ds. Lecznictwa. Pracowała także w Poradni Neonatologicznej.
Oddział zostawia w doskonałym stanie i ze świetną opinią. Od 1 czerwca  Oddziałem Noworodków  będzie kierować  dr. n med. Joanna Hurkała

Zobacz całą galerię