Strona głównaJednostki szpitalneOddziały szpitalneOddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej w Bochni istnieje już ponad 50 lat.

W Oddziale Chirurgii Ogólnej leczeni są pacjenci ze schorzeniami w zakresie narządów jamy brzusznej, chorób naczyń obwodowych, urazów głowy, klatki piersiowej. U pacjentów spełniających warunki zabiegi na narządach jamy brzusznej, a szczególnie pęcherzyków żółciowych wykonywane są metodą laparoskopową. Oddział stale poszerza zakres wykonywanych świadczeń medycznych – w ostatnim okresie o artroskopię diagnostyczno – leczniczą oraz rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Pacjenci leczeni w tut. Oddziale po zakończeniu hospitalizacji obejmowani są opieką w Poradniach: Chirurgicznej, Onkologicznej i Ortopedyczno-Urazowej. Zapewniamy również niezwykle ważną dla szybkiego powrotu do zdrowia wczesną rehabilitację pooperacyjną. Oddział posiada całodobowy dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni: diagnostyki obrazowej, ultrasonografii, endoskopii. Oddział posiada dwa miejsca specjalizacyjne umożliwiające szkolenie we własnym zakresie młodych chirurgów.

Ilość łóżek: 40

Wykaz świadczonych usług i procedur – oddział chirurgiczny

Kadra Zwiń

Lekarz kierujący oddziałem: