Strona głównaJednostki szpitalneOddziały szpitalneOddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej

Oddział Chirurgii Ogólnej i Urazowej w Bochni istnieje już ponad 50 lat.

Oddziałem kieruje od 2001 roku dr n. med. Zbigniew Kempf -specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej, funkcję zastępcy Ordynatora pełni lek. med. Małgorzata Gajewska – specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej.

Posiadane doświadczenie operacyjne pozwala na bezpieczne wykonywanie zabiegów w trybie nagłym i planowym na żołądku, drogach żółciowych, trzustce, śledzionie, jelitach, układzie kostnym. W Oddziale Chirurgii Ogólnej leczeni są pacjenci ze schorzeniami w zakresie narządów jamy brzusznej, chorób naczyń obwodowych, urazów głowy, klatki piersiowej. U pacjentów spełniających warunki zabiegi na narządach jamy brzusznej, a szczególnie pęcherzyków żółciowych wykonywane są metodą laparoskopową. Oddział stale poszerza zakres wykonywanych świadczeń medycznych – w ostatnim okresie o artroskopię diagnostyczno – leczniczą oraz rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Pacjenci leczeni w tut. Oddziale po zakończeniu hospitalizacji obejmowani są opieką w Poradniach: Chirurgicznej, Onkologicznej i Ortopedyczno-Urazowej. Zapewniamy również niezwykle ważną dla szybkiego powrotu do zdrowia wczesną rehabilitację pooperacyjną. Oddział posiada całodobowy dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni: diagnostyki obrazowej, ultrasonografii, endoskopii. Oddział posiada dwa miejsca specjalizacyjne umożliwiające szkolenie we własnym zakresie młodych chirurgów.

Ilość łóżek: 40

Wykaz świadczonych usług i procedur – oddział chirurgiczny

Kadra Zwiń

Ordynator Oddziału: