Strona głównaAktualnościDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZYŚCI W SZPITALU BOCHEŃSKIM

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZYŚCI W SZPITALU BOCHEŃSKIM

27 kwietnia 2016r.

20 kwietnia 2016 r. w Szpitalu Powiatowym w Bochni, odbyły się „Dni Przedsiębiorczości”, podczas których miała miejsce wizyta uczniów z I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Kluczowym elementem wizyty było zapoznanie się młodych gości z praktycznymi aspektami funkcjonowania podmiotu leczniczego. Podzieleni na kilkunastoosobowe  grupy spędzili  pod opieką doświadczonych pielęgniarek kilka godzin na Oddziałach Położniczo – Ginekologicznym, Noworodków, Opiekuńczo – Leczniczym, Chirurgii Ogólnej i Urazowej z pododdziałem Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej oraz na Bloku Operacyjnym, przyglądając się pracy personelu, poznając warunki i sposoby udzielania świadczeń zdrowotnych. Uczniowie mogli ponadto zobaczyć specjalistyczne wyposażenie służące ratowaniu życia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz aparaturę medyczną, wykorzystywaną do najbardziej skomplikowanych operacji medycznych.

Dzień Przedsiębiorczości to kolejna już inicjatywa podejmowana przez Szpital w ramach misji edukacyjnej prowadzonej na rzecz młodzieży naszego regionu. Warto również pamiętać o realizowanych w ostatnich latach zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, prowadzonych przez szpitalnych Ratowników Medycznych w szkołach, min. na terenie Bochni, Rzezawy czy Dąbrówki.  Aktywność Szpitala w tym zakresie przyczyniła się nie tylko do zapoznania Uczniów z podstawowymi praktycznymi i teoretycznymi aspektami udzielania pierwszej pomocy lecz także przysłużyła się wypracowaniu umiejętności odpowiedniej reakcji w przypadku wystąpienia stanów zagrożenia życia oraz uświadomieniu roli ratownictwa społecznego.