Strona głównaAktualnościDwie pielęgniarki z naszego szpitala zostały wyróżnione przez ministra zdrowia

Dwie pielęgniarki z naszego szpitala zostały wyróżnione przez ministra zdrowia

04 czerwca 2019r.

Anna Jaworska  pielęgniarka oddziałowa noworodków oraz Maria Gołas pielęgniarka SOR znalazły się w gronie  ponad czterdziestu pielęgniarek w Polsce odznaczonych za zasługi w ochronie zdrowia. Odznaczenia  przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ministerstwie Zdrowia wręczali: minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

To dowodzi, że personel naszego szpitala to wykwalifikowana kadra. Doceniają to nasi pacjenci, ale też ministerstwo zdrowia – mówi Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Jarosław Kycia, dyrektor szpitala powiatowego w Bochni  zwraca uwagę, że poprawia się wizerunek zawodu pielęgniarki i położnej w świadomości społecznej. – To cieszy, bo coraz więcej młodych ludzi wybiera taki kierunek studiów dodaje dyrektor.

Podczas uroczystego spotkania minister Łukasz Szumowski podkreślił wyjątkową rolę pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia oraz podsumował działania podejmowane przez resort na rzecz tych środowisk.

– Staramy się wspólnie z samorządem i związkami poprawiać sytuację pielęgniarek i położnych. Są już pierwsze efekty naszych wspólnych działań, pierwszy raz w historii 100 proc. absolwentek pielęgniarstwa i położnictwa odebrało prawo wykonywania zawodu – zauważył prof. Szumowski.

– Obecny rząd podejmuje szereg działań, które przynoszą konkretne efekty. Pielęgniarki w ostatnich latach nabyły nowe kompetencje – uzupełnia wiceminister Szczurek-Żelazko.

W spotkaniu wzięli udział m.in. posłowie RP, przedstawiciele samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele Departamentu Wojskowej i Więziennej Służby Zdrowia, konsultanci krajowi w dziedzinach pielęgniarstwa.