Strona głównaAktualnościChłopiec pierwszym dzieckiem powiatu bocheńskiego w 2018 roku

Chłopiec pierwszym dzieckiem powiatu bocheńskiego w 2018 roku

03 stycznia 2018r.
Stało się już niemal tradycją, iż starosta bocheński w pierwszych dniach nowego roku odwiedza bocheński szpital, aby złożyć gratulacje i życzenia pierwszemu dziecku, które urodziło się w bocheńskim szpitalu, jak również szczęśliwej mamie. Nie inaczej było i w tym roku.

Pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Powiecie Bocheńskim jest Syn Państwa Moniki i Grzegorza Gnyla, który przyszedł na świat 1 stycznia 2018 r. o godz. 9.48. Maluch ważył 3450 g i mierzył 56 cm. Państwo Gnylowie są mieszkańcami stolicy naszego powiatu – Bochni, a chłopiec, nad imieniem którego rodzice jeszcze się zastanawiają, jest ich czwartym dzieckiem.

Podczas spotkania ze starostą, w którym uczestniczył również dyrektor szpitala Jarosław Kycia wraz z pracownikami, mama chłopca chwaliła opiekę i pobyt w bocheńskim szpitalu. Starosta Węgrzyn natomiast, składając gratulacje nawiązał do myśli Paulo Coehlo, który mówił, że dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego pragnie.

Włodarz powiatu oprócz życzeń dla maleństwa i  jego mamy przekazał 1 000 zł. jak również drobne upominki.

Młodego mieszkańca powiatu bocheńskiego witamy i życzymy beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a rodzicom serdecznie gratulujemy!

Warto dodać , że bocheńska porodówka ostatnimi czasy, cieszy się niemałym zainteresowaniem, w 2017 r. na świat przyszło 1465 dzieci i jest to o 189 dzieci więcej niż w roku 2016.  Jest to zasługa świetnie wyszkolonego i zgranego zespołu medycznego, któremu przy tej okazji warto podziękować.

Źródło: Starostwo Powiatowe