Strona głównaAktualności11 luty – Światowy Dzień Chorego

11 luty – Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2018r.

11 luty – Światowy Dzień Chorego

Obchodząc Światowy Dzień Chorego łączymy się myślami z wszystkimi byłymi i obecnymi pacjentami naszego szpitala, kierując do nich serdeczne pozdrowienia i słowa wsparcia. Życzymy jednocześnie wszystkim chorym powrotu do zdrowia, wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby.

Mając świadomość ludzkiego charakteru cierpienia przywołujemy w pamięci słowa św. Jana Pawła II:Cierpienie bowiem zawsze jest próbą, czasem nad wyraz ciężką próbą, której poddane zostaje człowieczeństwo.

Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.

Z intencji wszystkich pacjentów Szpitala oraz osób chorych i cierpiących w dniu 15.02.2018r.  na Oddziale Opiekuńczo Leczniczym odbyła się uroczysta Msza Święta prowadzona przez Kapelana Szpitala ks. Dariusza Bugajskiego.